Jak jistě všichni víme, mobilní telefony jsou součástí života úplně každého z nás. Dnešní doba se ani nejde představit bez toho, aniž by v ní byly zapojeny mobilní telefony nebo zařízení tomu podobné. Je to naprosto logické, protože dnešní společnost je přesně takhle nastavena a díky tomuhle principu funguje. Mobilní telefony používáme ve všech oblastech našich životů. Například v pracovním světě nám ulehčují spoustu práce a je díky nim spousta aktivit usnadněná. Používáme je běžně ale i v našem klasickém životě, například pro komunikaci s rodinou, přáteli či blízkými. Samozřejmě se všechny technologie vyvíjí a tím se vyvíjí i kvalita aplikací, které ale tímto způsobem mohou dosahovat většího potřebného místa. Pokud máte tedy například nějaký starší model mobilního telefonu nebo máte prostě nedostatek paměti, může to být veliký problém. Dnes se společně podíváme na pár variant, jak lze tento problém řešit. 

Sociální propojení

Paměťové karty 

Asi nejznámějším způsobem, který určitě zná každý z vás, jsou takzvané paměťové karty. Tento způsob navýšení vašeho úložného prostoru v mobilním zařízení je pravděpodobně nejčastější. Není se vůbec čemu divit, je to totiž nejvíce praktické. Jediné, co je potřeba v tomto případě udělat, je koupit si paměťovou kartu a poté všechny soubory na ní převést. Zabere vám to pouze několik minut a za chvíli máte po problému. 

Mobil v rukách

Cloudové uložiště 

Dalším způsobem, jak vyřešit nedostatek paměti v mobilu, je takzvané cloudové úložiště, které nabízí například Google. Opět tato funkce funguje na naprosto jednoduchém principu. Jakožto klasický uživatel Googlu máte za jejich užívání služeb přístup ke klasickému balíčku s velikostí dat. Tento úložný prostor můžete využívat na zálohování vašich fotografií či jakýkoliv jiných souborů. Díky tomu se vaše soubory v galerii zmenší a stáhnou se do právě zmiňovaného cloudového úložiště, kde zůstanou nepoškozeny. Můžete si je tak kdykoli zobrazit či stáhnout do vašeho mobilního zařízení. Pokud by vám základní balíček uložiště nestačil, můžete si samozřejmě dokoupit i větší.