Máte rádi zvířata? Pokud nejste dejme tomu na tato alergičtí, zřejmě odpovíte, že ano. A máte rádi potkany, myši či dejme tomu krysy? Troufám si tvrdit, že minimálně většina z vás odpoví, že ne. A ještě méně je mezi námi těch, kteří mají rádi neochočené a volně žijící tvory tohoto druhu.

Averze vůči podobným drobným hlodavcům je vcelku pochopitelná a logická a nelze vám ji mít vůbec za zlé. Protože jsou tito tvorové skutečně něčím, co kolem sebe ani rádi mít nemůžeme. Zejména když nám tito proniknou až do domovů, skladů potravin, restaurací a podobně.

obrázek myši

Takoví hlodavci totiž mívají nejen tu nepříjemnou vlastnost, že si uzurpují právo na potraviny, které naleznou, a klidně nám na nich hodují, ale dokážou při tom rozhlodat i kdejaký jiný majetek, vše zaneřádí trusem a nejednou je provázejí i nemoci, které se od nich mohou přenést i na nás, lidi. A nejsou to rozhodně nějaké banální neduhy, může jít i o něco, co se závažně podepíše na našem zdraví.

A tak je jasné, že je třeba hubit ony krysy, myši a potkany nejen kolem popelnic a v kanalizaci, ale zejména tehdy, když se dostanou až do našich objektů. Což se jim velice často podaří.

živá krysa

Když pak přijde potřeba je zlikvidovat, můžeme se pochopitelně pokusit o jejich hubení i sami. Existují i pasti, i prostředky sloužící k jejich trávení. Jenže to nejsou v rukou amatérů zrovna efektivní nástroje boje, a to už ani nemluvě o tom, že jsou takové nástrahy leckdy nebezpečné pro chovaná domácí zvířata, jimž ublížit nechceme, ale i pro nás lidi, zejména všetečné děti.

A tak je skutečnou pomocí deratizace Praha Praha – deratizační služby. Protože zde pracující odborníci mají vědomosti a zkušenosti a daleko dokonaleji nám pomohou s hlodavci bojovat a nad těmito nakonec i zvítězit.

A takové vítězství určitě stojí za to. Protože vy byste snad byli nadšení z toho, že vám pobíhají takoví tvorové třeba po bytě nebo v restauraci a škodí a škodí?