Před vycestováním na dovolenou si balíme zavazadla a obvykle nám záleží na tom, abychom to s jejich hmotností nepřeháněli. Zvláště tehdy, půjde-li o leteckou přepravu, kde se počítá každý dekagram, anebo batoh, s nímž budeme podnikat vícedenní treky, případně lodní vak, který potřebují vodáci při splouvání říčních toků.

praní prádla

Ponožky a spodní prádlo, propocená trička – bakterie, které rozkládají lidský pot, jsou sice věrným společníkem a pomáhají udržet na pokožce ideální pH, ale je-li jich mnoho, objeví se zápach. Bakterie s námi cestují i na dovolenou, jsou s námi 24 hodin denně a tak i u moře nebo na horách musíme dbát o hygienické návyky a odkládat špinavé prádlo – někam. Na dovolenou si s sebou nebudete brát koš na špinavé prádlo, který by zabíral více místa, než vaše ostatní zavazadla, a tak se pro tyto účely skvěle hodí sáček se zipem, větších rozměrů a tuhosti, aby se neprotrhl. Špinavé prádlo do něj hermeticky uzavřete a máte po starostech.

papírové kapesníky

Kam s toaletním papírem – abychom si nemuseli utírat zadnici jehličím, jak to prováděl Pavel Nový ve filmu „S tebou mě baví svět“, bereme si s sebou pár rolí toaletního papíru. A kam s nimi, aby se nerozmáčely nebo nenavlhly? Dostatečně velký sáček s uzavíracím zipem je skvělou volbou. Je transparentní, takže dobře vidíte, co je uvnitř, nezabere téměř žádné místo, přizpůsobí se obsahu a můžete z něj vytlačit i většinu vzduchu, takže se do zavazadla vejde víc věcí.

Pomocník proti vlhkosti – stěží byste našli vhodnějšího a levnějšího pomocníka pro zabezpečení cenných věcí proti dešti nebo vodě na koupališti. Někteří lidé využívají sáčky zip 2pack naprosto cíleně, na základě osobních zkušeností a balí do nich papírové diáře, knihy, mapy, bankovky a doklady a také elektroniku, především mobily a tablety. Uzavírací sáček je zkrátka pojistka nejen před rozmočením svačiny nebo papírových kapesníků.