Ano, to jsou otázky, které by někdy mohly hýbat světem. Hlavně ty poslední dvě jsou ukázkou člověka a jeho charakteru. I když u té poslední, hm, zpočátku to bývá legrace, ta ostuda je tam až pak. Nejvíce druhý den. A někdy to může i stát dost peněz. Kolik případů bylo, že se cestou něco samo nějak rozbilo, nebo dokonce někomu rozbilo ústa. Například. Takže pak následuje vyrovnání, které slušný opilec bere jako trest a zaplatí a ten neslušný si počká až na výrok soudu. A za to všechno mohou hospody. Kdyby byly blíže…

Samozřejmě, že jde jen o výmluvu, za své chování si člověk může jen a jen sám, nějaká hospoda v tom nemá co dělat. A když už, tak se nebylo třeba v nalemtat tak, že dotyčný netuší, co provádí.

pivní pěna

Ale pozor, cosi v té hospodě, a tak bude. Kdyby tam chlapi nechodili, tak by asi nebylo tolik rozvodů, a asi by ani muži tolik nelemtali, protože by jim to ženuška utnula. Takže?

Každá strana má dvě mince. Bez hospody to jde. A jestli je to lepší nebo horší, to se musí umět okecat. Ono se totiž, vážení pánové, dát pít pivínko i doma.

Už vidím ty vaše obličeje, jak se mračíte a říkáte, že lahvovou desítku jste pili naposledy v osmé třídě a dodnes na to se zlou vzpomínáte. Ale tak to nemyslím. Můžete si přece koupit pivínko v soudku a pěkně si je doma čepovat sám. Když si ovšem pořídíte i domácí výčepní zařízení.

hladina piva

Výhod je asi milion, a tak vezmeme v potaz jen ty hlavní. Tak především ta největší jsou peníze. Jednako doma nemáte žádnou přirážku, jednako nedáváte tuzér a jednako nakonec vás přijde levněji i pivo přímo při koupi. Další plusy jsou právě ony cesty domů, žádné se nekonají, takže nebezpečí je minimální. Doma tak nejvýše převrátíte kredenc na podlahu, ale to si zítra uklidíte a nehrozí žádný finanční postih.

Popsat další výhody již nelze, není již na to místo. Takže na závěr jen dodávám, pánové objednejte si domácí výčepní zařízení.