Obytné karavany se stávají vyhledávanou variantou trávení dovolené v tuzemsku i v zahraničí, což je zvláště v dnešní době velmi aktuální. Covid-19 se postaral o mnohdy dramatické situace v našem životě a u mnohých z nás změnil způsob uvažování, jak volné dny pojmout, a kam se vydat, abychom unikli omezením a nátlaku, spojenému s vládními opatřeními za hranicemi naší země.

obytný přívěs

Roste počet zájemců, kteří raději dají přednost pobytu v Česku, aby nemuseli podstupovat testování, nebo se prokazovat Covid pasy, a vyhnuli se i dalším nepříjemnostem, které mohou v různých zemích neočekávaně vypuknout. Zkrátka pobyt v tuzemsku je stále zatím to nejlepší řešení, jak si užít dovolenou relativně bezstarostně a svobodně. Výrazně k tomu může přispět i pronajatý karavan.

výhled na Šumavu

S karavanem se lidé vydávají hlavně k vodě, k nějaké řece, přehradě či přírodnímu koupališti, a vybírají si kempy, kde lze přívěsy připojit na elektřinu, a kde je k dispozici potřebné zázemí, jako jsou restaurace, toalety, sprchy s teplou vodou atd. Existují však i místa, kde můžete relaxovat, užívat si čerstvého povětří a rozhlížet se po krajině, která je vyzdvihována v mnoha turistických průvodcích. Rádi bychom vás zavedli na Šumavu, do oblasti Železnorudska, které je atraktivní po celý rok, a kam míří lidé jak za sněhem, tak i za letním sluncem. Železnorudsko je součástí Chráněné krajinné oblasti Šumava a je zde k vidění několik desítek přírodních památek a rezervací.

Za tažné zařízení na Škoda Yeti připojíte přívěs, vydáte se s ním na cestu po silnici č. 27 z Klatov a utáboříte se třeba v autokempu na okraji města, který je v provozu po celý rok. Odtud pak můžete podnikat pěší či cyklistické výlety na Pancíř, k Čertovu jezeru, na vrchol Špičáku, po naučné stezce Sklářská, anebo k přehradě v Nýrsku. Můžete využít i blízké železniční trati a podniknout delší výlety do Domažlic, Klatov, případně až k vodnímu hradu Švihov.