Na nich se podílí spousta faktorů a zažloutlé zuby jsou prostě prokletím. Takže je třeba udělat cokoli, aby byl zrovna ten náš chrup stejný, jako jej mají televizní hvězdy. Jenže jak?

Věřte tomu, že vše začíná u zubaře ať chcete nebo ne. I když si zuby čistíte pravidelně a správně, nikdy se nevyhnete tomu, aby se tam někde neusadil drobný kaz. Vy jej samozřejmě nevidíte, ale je tam a začne se zvětšovat. Malé mršky bakterie hlodají a hlodají, až se dohlodají a zub se začne rozpadat.

zubní kartáček

Ještě i pak nám může zubař jakž takž pomoci, i když to bude v poslední chvíli. Přinejmenším zbytek zubu vytrhne, tedy odborně extrahuje a později nahradí novým. Jenže to už jsme příliš daleko.

Váš zubař čili stomatolog by vám měl poradit, jak si máte zuby správně čistit, a hlavně jakým kartáčkem. Pokud nevíte, jde o tvrdost štětin. To je základní věc na každém zubním kartáčku a máte li ten špatný, zuby si nikdy nevyčistíte dobře. Ono jde také o to, aby se při čištění tak trochu masírovala dásně a tím se zpevnily. Zuby pak nemají tendenci dělat hlouposti a všelijak se kejklat hýbat a z dásně uvolňovat.

Právě proto byste měli znát tvrdost štětin na svém zubním kartáčku. Také proto, že každé zuby jsou jiné, i když se zdají stejné. Příliš tvrdý kartáček jim může ublížit.

stomatolo

Hned po návštěvě zubaře, který vám ten správný prostředek doporučí, navštivte prodejnu se stomatologickými potřebami. Zubní kartáčky zde zaujímají první místo a věřte, že je z čeho vybírat. Barva a rukojeť je na vás, ale dbejte na to, aby se vám kartáček dobře držel a čištění zubů tak bylo nejvýš pohodlné. Vždyť to budete dělat vícekrát denně ne?

Pokud se vám nechce nikam chodit a víte jaký kartáček si pořídit, můžete se podívat přímo zde na web a hned si také nějaký objednat. Stačí jen klik na výše zvýrazněný odkaz a máte před sebou výběr o jakém se vám nezdá. A můžete začít kupovat.