Ne nadarmo se říká, že vztahy jsou složité a komplikované, i přesto, že naopak mnozí tvrdí, jak jsou naprosto jednoduché, buď chcete s někým být a překousnete jeho negativní vlastnosti, nebo s ním být nechcete a prostě se rozejdete. Nejčastěji se chceme rozejít v dobrém, ale jakmile dojde na lámání chleba, tak je to hrůza a v dobrém to kolikrát nejde. Ještě horší je to v případě, že máte děti. Pokud se nechcete s partnerem nebo partnerkou, manželem či manželkou hned rozcházet nebo rozvádět, můžete vyzkoušet různé poradny, kde vám pomohou.

Hledáte pomoc v našem hlavním městě? Nechcete se hned rozvádět nebo rozcházet? V tom případě vám možná může pomoci mediace praha.

žena hlava v dlaních

V čem tkví celé to kouzlo? V podstatě ve třetí osobě a o tom je i mediace. Tento název totiž pochází z latiny a znamená uprostřed. Uprostřed se tedy nachází třetí osoba, která vám má pomoci řešit spory. Na konci by měla být vždy dohoda či sounáležitost v těchto různých konfliktech. Mediátor je tedy třetí osoba, která je zcela nezávislá a rozhodně nenadržuje ani jedné, ani druhé straně. Musí se vždy jednat o někoho neznámého. Jedině tak s tím druhým (partnerem, partnerkou, manželem, manželkou), dokážete navázat kontakt a najít smířlivé řešení vašeho problému.

Tato osoba je nápomocná oběma stranám, vyslýchá je a pomáhá jim najít vhodné řešení, které je vhodné pro obě strany. Každý musí trochu slevit ze svých nároků a každý musí být trochu smířlivý, jedině tak dosáhnete pozitivního výsledku.

Najít kompromis na problém není vždy snadné, a proto vám v poradně mohou pomoci. Ať už máte problémy většího rázu nebo menšího, řešíte nevěru, nedůvěru ve vztahu, odcizení, hádky, nemoc nebo zdraví, vždy se dá najít řešení, pokud si to přejete a jsou k tomu nakloněné obě strany.

srdíčko puklé

Realita na závěr

Vždy se nepodaří najít smířlivou cestu, proto je jasné, že mediace pomáhá také při rozvodech a rozchodech, pokud spolu bývalí manželé nebo partneři musí z nějakého důvodu ještě opětovně komunikovat, nejčastěji se jedná v těchto případech o komunikaci kvůli dětem, společnému majetku a podobně, tak mohou vyhledat právě tuto odbornou a profesionální pomoc. I v těchto případech vám totiž může pomoci nadhled někoho třetího.