Vše podléhá módě. Zvláště ty věci, které jsou určeny především pro ženy. O oblékání, účesech a líčení to určitě platí dvojnásob. Ale právě to jsou tři věci, u kterých by mšly být ženy co nejopatrnější. Například v líčení. Každá žena ví, že není možné mít v těchto věcech univerzální postoj. Každá tvář je jiná a hlavně, každé oči jsou jiné. Také věk je rozhodující. Jinak se bude líčit sedmnáctiletá dívka a jinak zralá žena. Nejvíce určující faktor v líčení očí je určitě jejich barva. Podle toho by se mělo odvíjet rozhodnutí, jaké oční stíny nebo tužku zvolit. V líčení očí platí jedna důležitá zásada. Nebo spíše dvě – při výběru očních stínů nebo linek zvolte ten tón, který ladí s barvou Vašich očí. Zvolte kontrastní barvu, která vyzdvihne a prozáří přirozený odstín Vašich očí.
nalíčené oči
·         Zelené oči– majitelky očí zelených mají oproti těm ostatním velkou výhodu. Sluší jim téměř vše. Pokud se jedná o denní líčení, může žena se zelenýma očima použít odstíny oranžové, hořčicové a pískové. Jestliže chcete zmíněný kontrast, sáhněte po fialových a švestkových barvách.

Vizážista poradí

Hnědé oči– podle vizážistů jsou právě hnědé oči nejrozšířenější v našich zeměpisných šířkách. Na umírněné líčení je dobré použít barvy béžové, hnědé a broskvové. Vyzkoušet můžete i zelenou a modrou. Ty se ale hodí na večerní líčení, které by mělo být mnohem výraznější.
·         Modré oči– o těch se říká, že je jich mezi lidmi nejméně. Aby lépe vynikly, dopřejeme jim pastelové odstíny růžové anebo fialové. Nemusíte se obávat ani hnědých stínů. Pro ženy s modrýma očima by měla platit jedna zásada – nepoužívat černé linky. Jejich oči pak mohou působit příliš tvrdě.
list na tváři
Jestliže si stále není žena jistá, jestli sahá po té správné barvě a vede ty správné tahy, nebude rozhodně na škodu, když vyhledá nějakého vizážistu, který jí ukáže správnou cestu.