Ať se nám to líbí nebo ne, faktem je, že valná část z nás naprostou většinu dne prosedí, ať už doma, ve škole nebo v zaměstnání. Je tedy pochopitelné, že chceme, aby se nám sedělo co nejlépe. I proto máme mnoho nejrůznějších druhů sedacího nábytku.

Jedním z poměrně nových typů jsou i nejrůznější pytle a vaky. Ty bývají naplněny nejčastěji drtí. Jejich hlavní výhodou je velká tvarovatelnost – můžete si je přizpůsobit přesně tak, jak potřebujete, a nezáleží na tom, jak zrovna sedíte.

beanbag2

Navíc jsou oproti jiným lehké a snadno přenosné. Můžeme je tedy snadno uklidit například do skříně, a v případě potřeby vytáhnout. Také je můžeme velmi snadno rozmístit tam, kam potřebujeme – například mohou sloužit jako podsedek pro děti, aby při hraní neseděly na studené zemi.

Vzhledem k výše uvedenému je jasné, že bude existovat mnoho nejrůznějších druhů v různých cenových hladinách. To znamená, že vybrat si může skutečně každý. Většina z nás se snaží koupit sedací vaky levně, a tedy hledá takové, jejichž cena je nejnižší.

beanbag1

Avšak ačkoliv je to pochopitelné, není to ten nejlepší přístup. Je totiž potřeba si uvědomit, že u těch velmi levných bývá nízká cena na úrok kvality. To jednoduše znamená, že se snadněji poškodí, například protržením či prasknutím švů. Jeho životnost je pak mnohem nižší, než u kvalitních produktů – nehledě na to, že se na něm rozhodně nesedí tak pohodlně.

Samozřejmě záleží na tom, jak často jej budete používat. Pokud onen sedací vak vytáhnete pouze třeba jednou za rok, když k vám přijde celá rodina na návštěvu, pak klidně můžete vzít ty nejlevnější. Avšak v případě, že jej chcete pravidelně používat, zvláště pokud jej budou používat děti, je rozhodně dobré připlatit si za kvalitu.

Samozřejmě je dobré předem zvážit své finanční možnosti, avšak věřte, že v naprosté většině případů se z dlouhodobého hlediska investice do kvalitnějšího produktu vyplatí.