Posuvné dveře vám nenafackují – stalo se vám někdy, že jste ve spěchu při pohybu před šatní skříní zakopli a kolenem narazili do křídlových dveří tak, že vám pomyslně nafackovaly? Je to docela reálná situace, která se může přihodit každému, a není to nic příjemného. A co teprve, máte-li nasazené brýle nebo se zrovna dveře strefí do velmi citlivého místa na krku, na obličeji či na hlavě. S posuvnými dveřmi se vám taková extempore nestanou.

skříně v ložnici

Málo místa v uličce – křídlové dveře skříní v předsíni nebo v místě mezi postelí a nočním stolkem, to je pohroma. Ráno může v takovém prostředí docházet i k rozepřím, hádkám a zbytečným stresovým situacím. Křídlové dveře skříní mají význam v otevřeném prostoru, např. ve velké vstupní hale, kde jeden o druhého nezakopáváte, nevyhýbáte se navzájem, a ve spěchu při odchodu do zaměstnání vás kromě času netlačí omezený prostor. Výhodou posuvných dveří je možnost instalovat skříně i tam, kde prostoru není nazbyt, tedy právě např. v předsíních bytů, kde je ranní rodinný frmol docela běžným jevem.

moderní ložnice

Snadné ovládání, nulová údržba, dlouhá životnost – na tyto vlastnosti spoléhají skříně na míru v Praze především. Posuvné systémy staví na zcela odlišných fyzikálních principech, než dveřní panty, které jsou přetěžovány, a kde je nutné často dotahovat šrouby a kontrolovat aretaci jednotlivých dílů, aby se dveře nekřížily a spolehlivě se zavíraly. S posuvnými dveřmi je zkrátka snazší život v každém ohledu.

Vsaďte na lamino – dveře v laminu se vyhotovují v desítkách až stovkách barevných a vzorových variant, s nimiž snáze sladíte jejich vzhled s okolním prostředím, a vězte, že právě na designu posuvných dveří stojí a padá úspěch celé akce vestaveb na míru. Co je platné, když bude uvnitř naprosto dokonale zvládnutý úložný prostor, když budete po zbytek života civět na stěnu několika dveřních desek od podlahy ke stropu v takovém vzhledovém provedení, že to ve vás bude vyvolávat depresivní náladu. Až tedy budete skříň na míru plánovat, věnujte výběru vzhledu dveří opravdu mnoho hodin času. Vyplatí se to. A jste-li na pochybách, klidně vsaďte na čistě bílou barvu, ta se skutečně hodí takříkajíc ke všemu.