Je opravdu hodně lidí, kteří si žiji svůj životní styl. Ale ne každý člověk to má tak dokonalé, jak bych chtěl on sám. Taky je hodně lidí, kteří žijí podle toho, jak se cítí anebo kolik na tu mají peněz. Já tohle sice chápu, protože člověk, který má opravdu málo peněz, tak nebude mít takový životní styl, jako nějaké rockové bohaté hvězdy. Sice ale na druhou stranu zase člověk musí brát taky v potaz, že život je krátký a že člověk žije jenom jednou. Takže by si svůj život a životní styl měl pořádně užít. Já třeba nechápu svou babičku, která říká, že musí šetřit peníze. Jenomže proč?

Buďte sami sebou.

Moje babička se stále jenom stěžuje taky na to, že vůbec nemá žádné zážitky, že se nikam nedostane a že všechno je drahé, ale že musí taky pořádně šetřit. Když se jí zeptám, na co babička šetří, tak mi babička vždycky řekne, že šetří pro případ nouze. Jenomže kdy a kde je ta nouze? Já si myslím, že moje babička si opravdu nic neužije. No, tak co je tohle za životní styl? Kde je ta radost ze života? Myslím si, že kdyby babička radši místo toho věčného přísného a až moc nesmyslného šetření raději šla někam na výstavu anebo do divadla nebo do kina nebo na výlet, tak udělá lépe a bude taky více v pohodě. To třeba například já mám životní styl takový, že ho hlavně užívám.

Životní styl má člověk různý.

Samozřejmě, že taky šetřím a dávám si poctivě deset procent z výplaty pěkně na spoření, kde už na opravdu hodně peněz. Ale zase se úplně omezovat tak, že bych jenom seděla doma na zadku a četla knihy anebo koukala na televizi, tak to tedy rozhodně ne. Baví mě si užívat a žít, takže taky mi nevadí dát některé peníze za to, že si třeba zajdu někam do kina anebo na nějakou drahou luxusní večeři. sice ano, chápu, že ne každý si tohle všechno může dovolit a že taky jsou lidé, kteří by chtěli mít jiný životní styl, než jaký mají. Jenomže za jakou cenu? Věřte mi, někdy je to opravdu hodně složité se k nějaké změně dokopat. Nejlepší je se, když se lidé nad sebou prvně zamyslí.