Málokdo z nás si může dovolit bytového designera nebo drahý designový nábytek. Proto některé byty nevypadají zrovna útulně a ani luxusně. Je ale několik věcí, které vám mohou pomoci, aby váš byt vypadal podle vašich představ i s minimální investicí. Pojďme se společně podívat, jak na to.

První věc, kterou by měl každý, kdo chce zútulnit svůj prostor, udělat je vize. Představte si, jak by měl váš vysněný byt vypadat. Podívejte se do různých magazínů a na internet a najděte inspiraci. Vytvořte si nástěnku a zkuste si co nejvíce do detailů představit a případně i nakreslit, jak by měl váš vysněný prostor vypadat. Během této vizualizace si nejspíš uvědomíte, co je pro vás tak důležité a co vám doma chybí. Pro někoho to budou světlejší barvy, pro jiného třeba doplňky nebo květiny.

luxusní pokoj

V každém případě teď už trochu tušíte, co je vlastně potřeba změnit. Ještě, než začnete s výzdobou a změnami nábytku, vrhněte se na úklid. Ale na opravdu důkladný úklid a přerovnání všech věcí u vás doma.

Každou jednu věc vezměte do ruky a uvědomte si, jestli ji potřebujete a jestli vám přináší radost. Každý má doma spoustu věcí, které nepotřebuje a které mu žádnou radost nepřináší. Nemá smysl takové předměty doma skladovat a zabírat s nimi prostor. Udělejte proto tento důkladný úklid a uvidíte, kolik budete mít najednou doma volného prostoru, až skončíte.

kuchyně

Nejvíce práce vás nejspíše čeká v šatníku. Oblečení totiž nakupujeme pořád, ale většinu z našich věcí, stejně nenosíme. Nenechávejte si věci, ve kterých se necítíte dobře. Raději je darujte na charitu, známým nebo je prodejte. Třeba ještě mohou udělat radost někomu jinému.

Přejeme vám hodně pevných nervů během úklidu i následného předělávání bytu. Věřte, že to bude stát za to a budete se v novém domově cítit krásně. Změny jsou občas potřeba a určitě vám to prospěje.