Někdy se stává, že si pořídíte novou elektroniku nebo ji dostanete k narozeninám či Vánocům a po chvíli přestane fungovat. Teď to zkoušíte dát nějak do provozu, ale bohužel se to nedaří. Co je nejvíce za problém u notebooků? Většinou to může být, že se vám notebook nenabíjí. Zkoušíte ho zapojovat do zásuvky a vypojovat z ní, zkoušíte to dát do jiných zásuvek, zkoušíte notebook restartovat, zkoušíte ho nechat úplně vybít, a nakonec ho už vlastně nezapnete. Jsou dvě možnosti, jak to spravit. Buďto na notebook máte záruku a tím pádem to ani nebudete platit, servis vám to opraví (může mít stanovenou lhůtu do jaké doby zboží opraví), a pak vám ho vrátí. Pokud ale notebook v záruce nemáte, budete si muset zajít do nějaké opravny či k nějakému znalci přes počítače a ten vám to za určitou cenu opraví. Taky se může stát, že se vám notebook aktualizuje a vyskočí vám tam tzv. BitLocker. Tato věc je velice nevyzpytatelná.

it

Pokud si notebook koupíte, měli byste k němu dostat klíč na BitLocker, kterým pak tuto aktualizaci otevřete. Pokud ho ale nedostanete a nikde ho ani mít nebudete, tak budete muset také navštívit počítačového technika. Obrovskou nevýhodou je, že vám technik bude muset odstranit vše, co jste tam měli. Takže všechny fotky, videa, dokumenty atd.

it

Z vlastní zkušenosti mě odinstalování tohoto BitLockeru a nainstalování programů co v počítači už předtím byly, stálo 1 400 Kč, což je prostě dost. Problémy s napájením a s BitLockerem najdete nejčastěji u notebooků od výrobců HP. Dalším problémem může být nefunkčnost některé z kláves, touchpadu nebo obrazovky. To je dobré okamžitě reklamovat. Pokud se vám tedy něco takového stane, nebojte se a okamžitě kontaktujte prodejce, pokud máte notebook ještě v záruce. Jaké máte zkušenosti vy s notebooky od HP? Stalo se vám něco z těchto věcí? Pokud ano, která z nich a jak jste to vyřešili?