Výběr postele byste rozhodně neměli podcenit. Zdaleka nejde pouze o to, vybrat si nějakou postel, která se vám bude líbit a bude za dobrou cenu. Váš úkol je mnohem důležitější – musíte si vybrat takovou postel, na které se vám bude dobře spát, a to ne jednou, ale mnoho let. A to s sebou nese notnou dávku zodpovědnosti. Proto byste se neměli dívat pouze na cenu, ale také na to, z jakého materiálu je nábytek vyroben, jak je kvalitní, a zda je pohodlný.
holé nohy na bílém prostěradle
To, co budete řešit v první řadě, budou vždy rozměry. Musíte volit podle toho, aby se vám takový nábytek do ložnice vešel, i podle toho, jak velkou postel potřebujete. Jako velice pohodlné jednolůžko, které může případně sloužit i jako menší lůžko pro dvě osoby, je postel 160×200 cm. Nicméně jako nábytek pro vybavení manželské ložnice jsou vhodnější větší rozměry, například 180×200 cm anebo velmi pohodlný kousek o velikosti 200×200 cm. Naopak dětem postačí i menší kusy nábytku. Velice praktické jsou ty, které jsou navíc vybaveny úložnými šuplíky, protože úložných prostor není doma nikdy dost.
V každém případě byste si vždy měli zvolit opravdu kvalitní materiál, který je nejen velmi pevný a odolný a má dlouhou životnost, ale i takový, který nebude ohrožovat vaše zdraví. A přesně takové je masivní dřevo. Jeho cena je možná na první pohled o něco vyšší, než u jiných typů materiálů, ale z dlouhodobého hlediska se vám taková investice určitě vyplatí.
spící žena, tma
Masivní dřevo nevyžaduje žádnou speciální péči, a i přes to vám vydrží dlouhé desítky let. Velkou výhodou je jistě i to, že je snadné jej v případě potřeby opravit – pokud se nějaká část poničí, můžete ji obrousit a znovu nalakovat, a nikdo nic nepozná. Navíc, čím je dřevo starší, tím je krásnější. Naopak nové kousky nábytku vám příjemně provoní byt, a vždycky na ně bude pěkný pohled. Dřevo se vám nikdy neokouká a skvěle zapadne do každého interiéru, ať už preferujete libovolný styl.