Lze zcela právem konstatovat, že LED svítidla se světelnými LED dioadmi náleží mezi moderní a především velmi perspektivní druh osvětlení. LED zářivky nebo též se lze setkat s označením LED trubice, jsou moderní světelné zdroje fungující na bázi LED diod v pouzdrech lineárních zářivek.

Trubice uvnitř se skládá ze světelného zdroje, tj. bílé LED diody a kompaktního napájecího zdroje 230V. Laicky řečeno, uvnitř trubice se nachází LED pásek společně s kompaktním síťovým napájecím adaptérem. Díky technologii je pro LED diody charakteristická vysoká svítivost. Tím je tak světelný tok již porovnatelný s lineárními zářivkami.

úsporná zářivka

Jestliže chcete přejít na úsporné a moderní osvětlení, postačí vyměnit lineární zářivku za LED trubici. Zásadní je odpojení tlumivky se startérem či elektronickým podřadníkem. Pak přivést napájení na jednu stranu patice trubice.

Výhody oproti klasickým linerárním zářivkám

Zejména se jedná o razantně úspornější provoz, dále je to okamžitý start. Při pořízení kvalitní LED zářivky máte záruku v podobě dlouhé životnosti. Produkce méně tepla než je tomu u klasické lineární zářivky. Využíváno vhodného tvaru, kdy tak dochází k úspoře i prostorového osvětlení velkých ploch. Maximální odolnost, kdy tak nehrozí poškození při nárazu. Nejsou vyrobeny ze skla, ale naopak z kvalitního plastu. Tento typ osvětlení je bez obsahu rtuti.

úsporné lampy

Světelné diody mají výrazný efekt v rámci snížení celkových nákladů na provoz i údržbu v případě veřejného osvětlení. Jedná se o ekologický výrobek. Není zapotřebí složité likvidace jako je tomu u běžných žárovek a zářivek.

Předností je již výše uvedená nízká spotřeba energie v porovnání s ostatními dostupnými technologiemi, jedná se o jednu z nejvíce efektivnějších přeměn elektrické energie na svítivou. Frekvence používání nemá vliv na životnost. Vyzařované světlo neobsahuje UV záření.