Jedná se o zcela jednoduché zařízení, které lze pořídit i na chalupu a umístit na každou zahradu. Zabere zcela minimální prostor. Solární sprchy jsou se zásobníkem vody, kdy voda je ohřívána sluncem. Pořízení solární sprchy je ideálním řešením a v létě ji rozhodně maximálně využijete. Zároveň je také interesantním doplňkem zahrady.

Na jaké bázi vše funguje?

Zejména se jedná o akumulační zásobník s dostatečným objemem okolo dvaceti až třiceti litrů, ve kterém dojde k ohřevu. Vodu lze dostat do zásobníku prostřednictvím hadicové spojky nebo přes kulový ventil. Ze zásobníku poté vytéká již ohřátá voda přes sprchovou růžici.

voda ve sprše

Ideální osvěžení v letním období. Slunečním ohřevem je zajištěna teplá voda. Tím tak dochází v rámci úspory plynu či elektřiny. Což má vliv, že se tak řádově ušetří stokoruny ročně.

Jak a kde využít?

Ideální jak k zahradnímu bazénu, tak však především pro všechny majitelé rekreačních objektů, chatek či chalup, stejně tak pro ty, kdo disponují jen malou zahradou. Vidět lze tento interesantní doplněk v mnoha zahradách rodinných domů, v zahrádkářských koloniích i sportovišť.

Výhody výrobku

Kromě finanční úspory se jedná o velmi efektivní zpříjemnění letního období. Vzhledem k tomu, že k ohřevu je zapotřebí jen energie slunečního záření, není tak zapotřebí k provozu žádný jiný zdroj tepelné nebo elektrické energie. Pouze dostupný rozvod vody, která svou kvalitou odpovídá pro sprchování i tělesnou očistu.

vodní pěna

Kvalitní sprcha s podstavcem je vyrobena z pevného a rezistentního plastu. Bez jakéhokoliv problému lze upevnit na kterýkoli zpevněný povrch. Ideální řešení pro všechny, kdo preferují a udržují čistou vodu v bazénu. Před vstupem do bazénu je vhodné se osprchovat a tím tak eliminovat zanesení nečistot do vody.

Obsahem zakoupeného balení je rovněž vše potřebné pro instalaci. Pozitivní je, že je sprcha samozřejmě i přenosná, tudíž lze měnit i místo.