Bulharsko je lákavým místem na dovolenou. Hlavním a zároveň největším městem tohoto státu je Sofie, kde žije 14% obyvatel Bulharska. Toto město bylo založeno již před 7 000 lety. Návštěvou Bulharska se dostaneme do úplně jiného světa než jsme zvyklí. Bulharská kuchyně láká na ostrá, silně kořeněná jídla. Po celé Evropě je známá nejzdravějšími a nejlehčími pokrmy. V tomto státě je pravoslavné náboženství. Pokud bulhar kývá hlavou, nesouhlasí s vámi. Pokud kroutí hlavou ze strany na stranu, znamená to, že s vámi souhlasí. Bulharsko je největším vývozcem vína.

Sofia

 Z Bulharska pocházela oblíbená věštkyně a léčitelka, známá jako Baba Vanga, žijící v letech 1911 až 1996. V dětství přišla v silné bouři o zrak. Prý díky tomu získala své schopnosti a začala věštit budoucnost. Předpověděla například smrt princezny Diany a také to, že bude 44. prezident Spojených států amerických afroameričan. 

Z Bulharského města Sofie pochází i mladá, velmi talentovaná herečka, hvězda seriálu Upíří deníky, Nina Dobrev. V současnosti patří k hereckým hvězdám a její nový vánoční film Love hard se těší velké oblibě.

Bulharsko

Bulharsko je známé jako velký pěstitel speciálního druhu růží. Tyto růže jsou pěstovány na plantážích známých pod názvem Údolí růží. Z těchto růží je získáván olej, který Bulhaři používají do parfémů. 

Nejoblíbenějším místem v Bulharsku je pro cizince Černé moře. Toto nádherné azurové moře je velmi málo slané a nachází se zde krásné písečné pláže vhodné pro rodiny s dětmi. Návštěva tohoto moře bývá doporučována astmatikům a lidem s kožními potížemi. Jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst je město Nesebar, které patří mezi nejstarší města v Evropě. Město má přezdívku Perla Černého moře. Jsou zde nejen krásné historické památky, ale také velmi oblíbené písečné pláže. Nesebar patří do světového dědictví UNESCO.