Lepidium meyenii. Jestlipak jste se setkali s tímto produktem? Jestliže se u vás vyskytují hormonální problémy anebo potřebujete více nabudit partnera či partnerku a zvýšit její či jeho libido, pak byste se měli o Lepidium více zajímat. V překladu znamená toto sousloví Maca Peruánská anebo se jí také říká Řeřicha peruánská. Již podle názvu jste určitě poznali, že se vyskytuje na území Inků v Peru v peruánském pohoří And. Roste ve výšce kolem čtyř tisíc metrů na mořem a odolává větru, silným dešťům, mrazu. Proto má v sobě za ta století znásobené léčivé účinky. Žádná jiná podobná rostlina by v takových nepříznivých podmínkách nepřežila, kdežto mace se ve vysokých horách daří.

Peru Andy

Již indiáni objevili maca peruánské účinky a skláněli se před její silou. Životodárný kořen je hlavní složkou této léčivé rostliny, která se pěstuje v přirozených podmínkách v ekologickém zemědělství. Není, proto zanesena chemickými hnojivy a nepříznivými škodlivými látkami. Jde o naprosto čistou a přírodní surovinu, která moc dobře poslouží našemu zdraví.

peruánské Andy

Kmeny indiánů používali macu jako energetizující prostředek, protože podmínky k přežití jsou ve vysokých horách krušné a zjistili, že tato „Řeřicha peruánská“ jim dokáže pomoci. Posilovala jejich fyzično, ale měla příznivý vliv i na jejich duševní zdraví. Nehledě na to, že posiluje imunitu, kterou měli velmi zapotřebí. A Peruánci ji používají dodnes. Nezříkají se jí hlavně kvůli vynikajícím účinkům na potenci. Vždyť už Španělé, kteří indiánské území obsadili, ji nazývali sexuální drogou.

Využívá se její kořen, který se usuší a rozemele na jemný prášek. Ten zakoupíte v bio kvalitě v ověřených obchodech. Jednu až tři kávové lžičky rozmícháte ve vodě a pijete. Anebo můžete zamíchat do jogurtu či do vlastního müsli. Posilujte svou vitalitu díky přírodním a po staletí ověřenému produktu.