Problémy s prostatou trpí mnoho mužů v pokročilém věku. A taková onemocnění nejsou pro ně vůbec příjemné, jelikož sebou většinou přináší příznaky, které je omezují například v sociálních aktivitách. Mezi příznaky onemocnění s prostatou patří časté nutkání na močení, bolestivé močení, bolest v oblasti podbřišku a podobně. Nejčastější onemocnění prostaty, s kterým se setkáváme jsou zánětlivá onemocnění, nezhoubné zbytnění prostaty ale také karcinom prostaty.

doktor

Jak se proti těmto nemocem bránit? Důležitá je prevence. Mimo jiné do ní patří i vyloučení nevhodných potravin, které vaší prostatě škodí.

Muži, kteří se chtějí vyhnout potížím s prostatou by měli vyřadit, nebo alespoň omezit ve svém jídelníčku alkohol, červené maso, uzeninách jako jsou párky, tučné salámy, šunky s nízkým obsahem masa, různé majonézové saláty a podobně, průmyslově zpracované potraviny a hotová jídla, v kterých je zpravidla nepříliš kvalitních surovin, tučné mléčné výrobky jako jsou sýry s vysokým obsahem tuku, vysokoprocentní smetana a tak dále a také potraviny s obsahem nasycených mastných kyselin. Ty najdeme v potravinách obsahující například palmový olej. Jako příklad můžeme uvést téměř všechny cukrovinky, které mají na sobě levnou čokoládovou polevu. S téměř stoprocentní jistotou v ní najdete palmový tuk. Dále se pak nacházejí v živočišných tucích.

zelenina

Navštivte tento článek, pokud chcete vědět více o tom, jak škodí prostatě nevhodné potraviny erectmax.cz.

Jaké potraviny naopak odborníci doporučují jíst pro zdraví vaší prostaty? Rozhodně neuděláte chybu, když se zaměříte na to, aby ve vašem jídelníčku bylo více ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vlákninu a vitamíny. Místo kořenících přípravků dochucujte jídlo bylinkami, které jsou pro vaši prostatu tou pravou a daleko více vhodnější a zdravější variantou.