Máte jen jednu místnost, ve které bydlíte? Mít garsonku ještě neznamená, že musíte žít špatně a cítit se stísněně. Jak si ji dobře a komfortně zařídit? 

Komfortní bydlení v garsonce? To není vtip, můžete toho dosáhnout snadno! 

Bydlení v garsonce se může zdát jako nekomfortní, prostory stísněné, soukromí žádné a o nějakém koutku jen pro sebe ani nemůže být řeč. Také máte tuhle představu? Kdysi to možná byla pravda, ale dneska už to ani zdaleka neplatí. Můžete si totiž i malou garsonku přetvořit tak, abyste měli prostoru dost na práci, vaření, spaní i odpočinek. Jak toho ale dosáhnout, když máte k dispozici pouze jeden jediný pokoj na všechny tyhle aktivity? 

bydlení ve dvou

V noci ložnice a ve dne třeba pracovna 

Už jste slyšeli o sklápěcích postelích? Pokud ne, je na čase se o nich něco dozvědět. Díky sklápěcím postelím totiž můžete ušetřit velkou spoustu místa a prostor, kde v noci budete nerušeně spát, vám může přes den posloužit třeba jako pracovna nebo malý obývací prostor pro lenošení a odpočinek. Sklápěcí postel totiž jedním tahem rozložíte na pohodlnou postel a ráno ji zase stejně snadno složíte ke stěně, po tom, že na stěně máte vlastně složenou postel, nebude ani památky. V tomto prostoru pak může přes den vzniknout volný prostor. Podobných vychytávek ale můžete využít v garsonce více. 

malý byt

Jaký nábytek do garsonky? 

Na výběru nábytku skutečně hodně záleží, dnes totiž stačí dobře vybrat a můžete mít prostoru mnohem více jen tím, že sklopíte nejen postel ale třeba i stolek. Také se nebojte nábytku na kolečkách, ten si totiž můžete přemístit dle libosti. V garsonce se držte pravidla, že pokud chcete prostor oddělit, mělo by být všechno důležité a vetší u zdi. Kuchyňskou linku se snažte mít na druhé straně pokoje, než spíte. Spát se pak vyplatí u okna, bude se vám i lépe dýchat a snadno vyvětráte. Co se týče úložných prostor, i ty můžete využít velmi šikovně jako dělící stěnu mezi jednou stranou pokoje a tou druhou. 

Své vlastní soukromí pak vytvoříte celkem snadno za pomoci dělících stěn, kam pak můžete uložit i nějaké ty věci. Pracujte vždy se světlými barvami a prostor navíc bude působit vzdušně a vy se budete cítit skvěle.