Mistrovství světa v hokeji 2022 – Česko vs Švédsko.

Čekalo se, že Česko by nad Švédy mohlo vyhrát, jelikož je porazilo s přehledem na Švédských hokejových hrách. Fanoušci si tak vsázelo na náš tým a to se jim po konci zápasu ukázalo jako ne úplně nejlepší sázka. Český tým nastoupil do zápasu odhodlán vybojovat tři body. Tomu tak bohužel nebylo a Švédi vyhráli nad našim týmem 5:3.

První gól vstřelil David Krejčí, který je v Národním týmu už ostřílený útočník. Krejčí dostal sice chaotickou přihrávku, ale výborně si ji zpracoval a vší silou vystřelil a prorazil gólmana Švédů.

sport

David krejčí reprezentuje Česko už od sezóny 2001/2002, kde reprezentoval českou mládež. Od sezóny 2007/2008 se už ukazoval v Národním týmu. Jeho výsledky byly často jako na houpačce. Ale letošní Mistrovství světa zvládá výborně. Sedl si společně s Pastrňákem i Červenkou a vytváří velmi silnou trojici, ze které mají soupeři strach. V sezóně 2021/2022 má zapsány 3 góly a 10 asistencí.

sport

Pak následovala obrovská hromada střel na Karla Vejmelku, které vychytal. 35 sekund před koncem první třetiny Švédi vyrovnávají díky přesilové hře. Tento gól byl pro našeho brankáře velice chaotický. Skóre vyrovnal Asplund.

Po začátku druhé třetiny nastal kritický okamžik, když Česko dostalo od Švédska tři góly a to v rozmezí devíti minut. dvacátou třetí minutu se trefil Bemström, který dává opět gól v přesilové hře. Ve dvacáté šesté minutě zvyšuje skóre na 1:3 Švéd Bromé, který využil špatných přihrávek Česka a se svými spoluhráči jel dopředu a trefil se mezi Betony Karla Vejmelky. Ve dvacáté deváté minutě se opět trefil Švéd Asplund, který zvýšil skóre na 1:4. Český hráč Švéda nestíhal, a tak Asplund jel na Vejmelku sám a trefil se pod horní tyčku. Před koncem druhé třetiny se ještě trefil Tomáš Kundrátek. Ve třetí třetine se ještě trefil Švéd Bengtsson a hned minutu po něm opět nadějný hokejista Matěj Blümel, který uzavřel skóre na 5:3 pro Švédy.