Už jsem psala dříve článek o autoškole a jaké byly moje zkušenosti, ale nyní bych se s vámi chtěla podělit o zkušenosti z polygonu. Pokud nevíte, co je to polygon, tak je to místo, kde se koná jízda smyku ať už pro auta či motorky. Často je to nabízeno od učitelů autoškoly, kteří jsou s organizací domluveni, že tam budou posílat své absolventy, kteří mají nějakou chvíli řidičský průkaz. Nejvíce se tak uskutečňuje kurz, který se nazývá START DRIVING.  

auto

Já už jsem měla tento kurz v ceně autoškoly. Počítala jsem s tím, že tam budou hlavně začátečníci, kteří dostali v blízké době řidičský průkaz. No, nebylo to tak. Můj učitel mi zavolal v den, kdy jsem si vyzvedla svůj řidičský průkaz. Domluvili jsme se na termínu v půlce července. Takže jsem měla měsíc a půl se na to rozjezdit. No, ono to není tak jednoduché, když třeba doma máte jedno auto a využívá ho člen rodiny, který pracuje na směny. Moc jsem se toho od svého učitele nedozvěděla, jen to, že mám jen našim autem a že bude moct někdo z rodiny sedět semnou v autě. To taky nebyla úplně pravda. Nikdo z rodiny semnou v autě sedět nesměl, a navíc my máme docela velké auto. A když jsem si našla, jak to tam vypadá a co se tam dělá, tak jsme uznali, že prostě velké auto není pro začátečníka dobrý nápad. 

Přijela jsem tedy v určený den a čas, dostali jsme harmonogram, byli jsme rozděleni podle pásků do skupin, dostali jsme i pití a bagetu, ale opět jsem nevěděla od svého učitele, do kolika to tak bude, jelikož tam na mě museli čekat rodiče. No, nakonec to bylo od 8 do 17 hodin. Den začal kondiční jízdou, nevěděla jsem, co to je, ale pak jsem to rychle zjistila. S autem nějaké autoškoly pojedete po Jihlavě. V tu chvíli jsem sama byla zděšená, protože mám řidičský průkaz měsíc a půl a ostatní po zjištění ho tam měli třeba rok, dva, půl roku. Po mé vystresované jízdě jsem dojela zpátky k polygonu a chtěla to tak ukončit. Vlastně jsem nechápala, co tam dělám. 

auto

Pak následovalo povídaní s dopravní policií, s dopravní psycholožkou atd. Nakonec jsme šli na plochu, kde si všichni vzali své auto a měli plnit tři různé kategorie. Po nějaké chvíli mě to začalo bavit a já si to konečně užívala. Ale tato část velice rychle utekla. Nakonec jsme dostali všichni osvědčení a mohli jsme po náročném dni odjet domů. Za mě osobně to opravdu nedoporučuju, pokud máte řidičský průkaz tak 2 měsíce a méně. Když bych měla řidičský průkaz déle a byla bych více rozježděná, tak si to užiji mnohem více. Ale zkušenost to nakonec byla skvělá.